اجرای مناسب‌سازی تنها در۴ اداره کرمانشاه/افتتاح ۶ اورژانس اجتماعی

[ad_1]

 

به گزارش پایگاه خبری خیرین به نقل ا ز  خبرنگار مهر، امید قادری امروز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی که در محل مجتمع فرهنگی آموزشی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، بحث بهزیستی را گره خورده به نام شهید محمد علی فیاض بخش دانست و گفت: این سازمان از ادغام بیش از ۳۰ نهاد خیریه جهت  تحقق اهداف خیرخواهانه و ارائه خدمات متنوع به اقشار جامعه توسط شهید فیاض بخش و شورای اسلامی تصویب شد.

وی بهزیستی و بهتر زیستن را مختص تمام اقشار جامعه دانست و افزود: باید برای رفع فقر، کاهش آسیب های اجتماعی و سلامت روانی جامعه تلاش کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از ۲۴ تا ۳۱ تیر ماه را که هفته بهزیستی است، یادآور شد و تصریح کرد: امسال با حمایت مجلس شورای اسلامی طی برنامه ششم توسعه که به تصویب رسیده وظایفی را که برای بهزیستی اعلام کرده اند بیشتر از سایر دستگاهها است.

وی مقابله با آسیب های اجتماعی را در اولویت دانست و اظهار داشت: طی برنامه ششم توسعه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی در جامعه شناخته شده است. لذا تمام تلاش خود را در راستای تحقق آرمانهای ایده آل بکار خواهیم گرفت تا شاهد یک تحول در مقابله با آسیب های اجتماعی باشیم.

افتتاح مرکز TC  برای نخستین بار در غرب کشور و در استان کرمانشاه

قادری از افتتاح چندین طرح در هفته بهزیستی خبر داد و گفت: مرکز TC – که مرکزی برای درمان اعتیاد است و برای نخستین بار در غرب کشور از این روش قرار است در استان ما استفاده شود- افتتاح خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: طی این روش که یک روش درمان محور و اجتماع محور است بر خلاف کمپ‌ها بیماران معتاد درمان خواهند شد.

وی از ساخت و افتتاح مرکز نگهداری سالمندان توسط خیرین گفت و ابراز داشت: همچنین افتتاح دو مرکز مشاوره کودکان را در هفته بهزیستی داریم با توجه به حوادث تلخی که برای آتنا رخ داد افتتاح این مراکز مشاوره بسیار ضروری است.

افتتاح اورژانس اجتماعی در ۶ شهرستان استان کرمانشاه

به گفته مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در هفته بهزیستی به طور همزمان در سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور، اورژانس های اجتماعی در ۱۴۰ شهر افتتاح خواهد شد که در استان کرمانشاه در ۶ شهرستان(روانسر، سنقر، صحنه، جوانرود، پاوه و گیلانغرب) این اورژانس ها افتتاح می‌شود.

وی افزود: افتتاح این طرح در شهرهای زیر ۵۰ هزار جمعیت در اوایل سال ۹۷ محقق خواهد شد.

تدوین آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابانی

قادری در خصوص بیماران اوتیسم در استان کرمانشاه اذعان داشت: تا کنون ۱۰۰ نفر از این بیماران شماسایی شده است که یک مرکز روزانه نگهداری اوتیسم در حال حاضر اماده خدمات رسانی به این بیماران است.

وی از تدوین آیین نامه ساماندهی کودکان کار و خیابانی خبر داد و گفت: در این راستا مرکز نگهداری روزانه نگهداری از کودکان کار در کرمانشاه طی اردیبهشت امسال راه اندازی شده است.

تنها ۴ اداره در کرمانشاه مناسب سازی را انجام داده‌اند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از نحوه مناسب سازی در ادارات ابراز گلایه کرد و گفت: در این خصوص فقط ۴ اداره توانسته به طور صحیح این کار را انجام دهد و متاسفانه در دوره قبل  ۱۷ درصد منابع شورای شهر برای حمایت از آسیب دیدگان محقق نشد.

وی به همکاری بی شائبه سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان اشاره کرد و بیان داشت: با همکاری سپاه در زمینه جمع آوری معتادان در محلات آسیب پذیر کاری را آغاز کردیم که بسیار جای تقدیر دارد.

تنها قادر به نگهداری ۱۰۰ نفر از ۱۴۰۰ معتاد متجاهر در کرمانشاه هستیم

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه عمق اعتیاد در استان کرمانشاه را نگران کننده دانست و خاطر نشان کرد: بین ۶۰۰ تا ۱۴۰۰ معتاد متجاهر در استان داریم که ما تنها می توانیم ۱۰۰ نفر از آنها را نگهداری کنیم و متاسفانه شهرداری هنوز نتوانسته مکانی برای نگهداری آنها تعیین کند.

وی تقویت مهدهای کودک‌ها، راه اندازی کیلنیک کنترل خشم، مرکز مشاوره طلاق و کارگاه‌های مهارت‌آموزی پیش از ازدواج را از دیگر اقدامات و اولویت‌های سازمان بهزیستی عنوان کرد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *